فارسی English 1400/05/03
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل

مرکز روزانه رنگین کمان سپید با نگاه سلامت محور ، درصدد فراهم آوردن محیطی شاد و پویا می باشد.

بودن با گروه همسالان و پرداختن به فعالیت های مورد علاقه ی گروه ، توانمند شدن افراد و در نتیجه ایجاد حس رضایت از خود، مواردی است که در کلیه ی فعالیت های مرکز در نظر گرقته شده است.

فعالیت ها و کلاس های مرکز شامل : قرآن، یوگا، زبان، کامپیوتر، نقاشی، ادبیات، سوادآموزی، عکاسی، کلاس های تلقیقی یوگا زبان و غیره می باشد.

پنجمین نمایشگاه هنر سالمندی

پنجمین نمایشگاه هنر سالمندی

"من، مادرم و نوه هایم"

این بار در گالری دیدار اصفهان

آثار نقاشی هنرجویان رنگین کمان سپید

زیر نظر نوشین نفیسی

افتتاحیه جمعه 22 آذرماه 98

ادامه نمایشگاه تا 27 آذر ماه 98

ساعات بازدید: 4 تا 8 شب

مکان: گالری دیدار واقع در خیابان مهرداد- کوچه شهیدقاسمی - پلاک 6

گزارش برگزاری نمایشگاه "نقاشی من، مادرم و نوه هایم" در گالری فرهنگسرای شفق در شهر تهران

افتتاحیه نمایشگاه نقاشی هنرجویان رنگین کمان سپید اصفهان در فرهنگسرای شفق تهران در تاریخ ۸ مهرماه ۹۸ ، با استقبال بسیار خوبِ افراد مواجه شد و خوشحال بودیم که  خانم دکتر نوش آفرین انصاری  دبیر محترم شورای کتاب کودک در کنار ما بودند و در رابطه با  سالمندی و توانمندی های زنان در این دوره و ضرورت برگزاری چنین برنامه هایی صحبت کردند.

خانم انصاری در بخشی از سخنان خود به این نکته اشاره داشتند که :

یکی از مشکلات بزرگ در سیستم آموزشی ما کپی است ، خلق باید بکنیم نه کپی و این انجامش خیلی خیلی سخت است که آدم وارد یک درونِ 50-60 سال بسته ای شود و این درون را بتواند بیرون بیاورد و نقاشی اش کند و خجالت نکشد از اینکه دارد تبدیل میشود به یک هنرمند و این برآمدن از خود یک پدیده ی بسیار مهم است ...

در ادامه نمایشگاه، جناب آقای دهداری پور ، شهردار محترم منطقه ۶ تهران ، جناب آقای داودی مدیر کل محترم دفتر نظارت  کارمندان شهرداری تهران و همراهان ، سرکار خانم ملایی مشاور محترم مدیر کل بهزیستی در امور بانوان اصفهان از  نمایشگاه «من ،مادرم و نوه هایم» بازدید به عمل آوردند.

 

چهارمین نمایشگاه نقاشی "من، مادرم و نوه هایم"

چهارمین نمایشگاه هنر سالمندی

همزمان با هفته ی سالمند

"من،مادرم و نوه هایم "

آثار نقاشی هنرجویان مرکز رنگین کمان سپید

زیر نظر نوشین نفیسی

افتتاحیه : دوشنبه 8 مهرماه  ساعت 10 الی 19

ادامه تا 15 مهرماه ساعت 8 الی 18 / جمعه تعطیل می باشد

مکان: تهران، یوسف آباد،خیابان 21، بوستان شفق ،فرهنگسرای خانواده (شفق)

انتشار کتاب سبز گردد شاخساران کهن

منتشر شد

کتاب " سبز گردد شاخساران کهن"

مؤلفان: نفیسه نفیسی، نوشین نفیسی، نیلوفر و مرجان هرندی زاده

انتشارات مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

 

 

دستاوردهای هفده سال فعالیت فرهنگی با سالمندان و میان سالان در مرکز روزانه آموزشی و توان بخشی "رنگین کمان سپید"

فروش کتاب همزمان با جشن رونمایی

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:

031-38583449

09036005996

 

افتتاح ساختمان جدید مرکز

قدم که در این فضا می گذاری درست نمی دانی چه چیزی این همه انرژی به تو می دهد . آن را از حوض آبی و باغچه های گلکاری شده به دست می آوری یا از درختان سربه فلک کشیده چنار یا رنگ آمیزی دلنشین دبوارها و دکوراسیون متناسب با فضا. چهره های خندان و مهربان پرسنل و سالمندان مرکز کاملا تو را جذب می کند و پی می بری که چرا سالمندان علیرغم دوری راه اینجا را برگزیده اند.

 

 

صبح سه شنبه 17 بهمن 1396 ، ساختمان جدید مرکز روزانه سالمندان رنگین کمان سپید در زمینی به مساحت 1300 متر مربع و زیر بنای 600 متر در دو طبقه با حضور جناب آقای فیاض، معاونت محترم توانبخشی و جمعی از مسئولین سازمان بهزیستی استان اصفهان و جمع کثیری از مسئولین سازمانها و دوایر دولتی، بازنشستگان و فرزانگان استان افتتاح گردید.

جناب آقای فیاض و همکاران ایشان از تک تک کلاسها و فعالیتهای مرکز از جمله کلاسهای هنر و نقاشی ، آموزش زبان انگلیسی ، ادبیات ، خاطره گویی، حرکات اصلاحی، فیزیوتراپ و ... بازدید نمودند .

شورو  شوق سالمندان مرکز در انجام فعالیتهایشان بازدید کننده را تحت تاثیر قرار می داد. مشاهده تابلوهای نقاشی بانوانی که برای اولین بار در این مکان قلم در دست گرفتند و آثار زیبا و قابل تاملی آفریده اند به انسان یادآوری می کند  که هرگز برای آموختن دیر نیست.

سپس مدیر مرکز سرکار خانم نیلوفر هرندی­زاده از نحوه شکل­گیری و آغاز فعالیت و چگونگی ساخت یک مکان کاملا مناسب برای سالمندان صحبت نمودند.

در این مراسم ضمن معرفی رنگین کمان سپید به عنوان اولین مرکز توانبخشی آموزشی روزانه ، خدمات ارائه شده طی بیش از 15 سال در قالب یک فیلم کوتاه پخش شد و حاضرین ضمن آشنایی با خدمات مرکز از تلاشهای به عمل آمده جهت ارتقاء سطح کیفی بازآموزی و توانمندسازی سالمندان مطلع گردیدند.

سپس معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی استان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران و بانیان ساخت بنای زیبای مرکز بالاخص سرکار خانم نفیسه نفیسی که زمین این مرکز را اهدا نموده است به نقش سازنده این مراکز در ارائه خدمات به سالمندان سخنانی ایراد نمودند. وی با اشاره به آمار مراکز در استان و نیاز جامعه، به لزوم وجود مراکز روزانه سالمند در کنار هر مهد کودک تاکید نمودند.

ایشان در ادامه سخنانشان فرمودند: بعد از بازنشستگی چنین مکانهایی بهترین جا برای پذیرایی از یک سالمند می باشد. اگرچه مرکز رنگین کمان سپید از مرکز شهر کمی دور شده است اما شاید این نقطه قوتی باشد برای اینکه چند ساعتی از آلودگی ها و سر و صدای شهر دور باشیم و ذره ای به علایق خود بپردازیم.

 

تبریک سال نو

در بهاری که از راه می رسد......

ای درخت ...

کارگاه" با هم" . ارتباط میان نسل ها

در سال نود و پنج  کارگاه هایی با عنوان " با هم"  از طرف موسسه ی رنگین کمان برگزار شد که هدف از برگزاری این مراسم ارتباط نزدیک تر میان مادر بزرگ و نوه یا به عبارت دیگر ارتباط  بهتر میان نسل ها بود.  

این کارگاه ها هر کدام حال و هوای خاص خود را داشته .

در یک مراسم مادر بزرگ و نوه همراه با هم داستان خواندند و به انجام کار های هنری پرداختند .

در کارگاهی دیگر دو نسل در کنار یک دیگر به آشپزی مشغول شدند و حتی در مراسمی دست در دست هم به انجام برخی از نرمش های یوگا  پرداختند. 

شرکت در کارگاه اموزشی، علمی و توانبخشی آلزایمر

این همایش با همکاری دفتر توابخشی و مراکز روزانه سالمندان سازمان بهزیستی کشور و معاونت توابخشی بوشهر و انجمن آلزایمر تهران برگزار شد .

این همایش از گشاده دستی و برنامه ریزی سازمان بهزیستی  برخوردار بود.

تک تک اعضا ی انجمن آلزایمر ،علم ، دانش و تجربه ایی را که طی حداقل پانزده سال کار و تلاش بدست آورده بودند ، بی شائبه آنها را به اشتراک گذاشتند.

رنگین کمان سپید  تلاش خواهد کرد با بازآموزی اندوخته های این همایش به پرسنل اش و پیاده کردن نکات علمی  در مرکز، این کار مشارکتی را پاس دارد و امیدوار است قدمی باشد برای رسیدن به جامعه ایی بدون فشار روی سالمندان و مراقبین آنها و کرامت آنها تا عاملی باشد در راه گسترش  توسعه پایدار و رسیدن به صلح 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.