فارسی English 1400/01/27
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل

مرکز روزانه رنگین کمان سپید با نگاه سلامت محور ، درصدد فراهم آوردن محیطی شاد و پویا می باشد.

بودن با گروه همسالان و پرداختن به فعالیت های مورد علاقه ی گروه ، توانمند شدن افراد و در نتیجه ایجاد حس رضایت از خود، مواردی است که در کلیه ی فعالیت های مرکز در نظر گرقته شده است.

فعالیت ها و کلاس های مرکز شامل : قرآن، یوگا، زبان، کامپیوتر، نقاشی، ادبیات، سوادآموزی، عکاسی، کلاس های تلقیقی یوگا زبان و غیره می باشد.

همکاری در بزرگداشت بانو توران میرهادی در آذر ماه سال 95

وقتی نام توران میرهادی را می شنویم نا خود آگاه به یاد صلح می افتیم . به یاد کودکانمان که باید زندگی آمیخته با صلح را آن گونه که توران میرهادی خواسته بود به آن ها آموزش داد .

خانم توران میرهادی مادر آموزش و پرورش نوین ایران زمین ؛ شصت سال را در گستره ی تعلیم و تربیت سپری کردند و از چهره های تاثیر گذار فرهنگی این سرزمین هستند. ایشان در سال  یک هزار و سیصد و شش چشم به جهان گشودند و هجدهم آبان ماه هزار و سیصد و نود پنج چشم از جهان فروبستند تا برای ابد اندیشه هایشان در ذهن تمامی ایرانیان ماندگار شود .

در تاریخ بیست و پنجم آذر ماه ؛ در پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین ؛ شهر اصفهان ؛ نکوداشتی برای این بانوی بزرگوار به همت گروهی از دوستداران و رهروان اندیشه ی بانو توران میرهادی برگزار شد.

این نکوداشت به عنوان اولین و بزرگترین کار مشارکتی  هم از جانب فعالین کودک و هم از جانب فعالین حوزه ی سالمندان بودو این حس همکاری آن قدر تاثیر گذار بود که هیچ یک از موسساتی که همکاری داشتند حاضر به ذکر نام خود نشدند تا به بهترین وجهی از وصایای بانو توران میر هادی پیروی کنند . 

 

 

کودکان مهد ریحانه در رنگین کمان سپید

در دو هفته ی متوالی، مهد سالمند رنگین کمان سپید میزبان کودکان مهد ریحانه و مادربزرگ هایشان بود.شب یلدا ، شب بودن با یکدیگر، شبی که خانواده ها تولد دوباره خورشید را بصورت نمادین به چشن می نشینند. مهد کودک ریحانه در اقدامی جالب و به موقع از مادر بزرگهای بچه های مهد ریحانه دعوت به عمل آورده و برای گذراندن یک روز شیرین و به یا ماندنی با آوردن این گروه مادر بزرگ ها و نوه به مهد سالمند رنگین کمان سپید نوعی آمادگی و بودن با هم را دراین مرکز تجربه کردند. رنگین کمان سپید که سالهاست تجربه کار با گروه "با هم" متشکل از مادر بزرگها و نوه ها و در جهت گسترش ارتباط بین نسلی دارد ، میزبان این گروه شد.

 

 

. در این دو روز که حدودا دو گروه 40 نفره در مرکز پذیرایی شدند: کودکان و مادربزرگها زیر نظر راهنمایی های کارشناسان مرکز با هم یوگا کردند، به قصه ی قصه گوی ماهر مرکز گوش سپردند و بعد همراه با هم سالاد سبزیجات را که مثل خود کودکان زیبا و رنگین بود به هم درآویختند  و همکاری مادر بزرگها و نوه ها  رابطه  ای سالم و زیبا را شکل داد.

رنگین کمان سپید شب یلدای دلپذیری را برایتان آرزو دارد.

برگزیده شدن رنگین کمان سپید به عنوان نهاد مروج کتاب

 

 

 

لینک مربوط به گزارش این خبر در سایت ایبنا:

http://www.ibna.ir/fa/doc/gallery/229964/1/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AC-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C

برگزیده شدن سرکار خانم طاهره یزدانجو در مسابقه طراحی اوراسیا

به دنبال فراخوان مسابقه طراحی اوراسیا  سرکار خانم طاهره یزدانجو از هنرجویان کلاس نقاشی مهد سالمند رنگین کمان سپید،  نقاشی خود را برای این مسابقه ارسال نمودند و خوشبختانه جزو ده  نفر برتر شناخته شدند.

این موفقیت را به سرکار خانم یزدانجو و همچنین مربی ایشان سرکار خانم نوشین نفیسی تبریک می گوییم.

 

متن فراخوان:

مسابقه طراحی
اوراسیا ترکیب دو قاره ی آسیا و اروپا است. در بین آسیا و اروپا مرزبندی طبیعی وجد ندارد و مرز میان این دو قاره بیش تر تاریخی و فرهنگی می باشد. در این مسابقه ی طراحی خواسته شده که تصور کنید به دلیل آشوب های کنونی، این مناطق به نابودی مطلق رسیدند. فرض کنید کشور ها به خاطر جنگ ویران و رها شدند و هزاران سال از فرهنگ و تمدن های بزرگ از میان رفتند!
با توجه به توضیحاتی که داده شد، به نظر شما اوراسیای جدیدی که از باقی مانده ی ویرانی ها شکل می گیرد، چگونه است؟ از کشور ها چه خاطرات و آثاری باقی می ماند که موجب شکل گیری اوراسیای جدید شود؟ مسابقه ی طراحی و تصور کردن اوراسیای جدید از طریق سازمان مرکز فرهنگ آسیا واقع در شهر گوانگجو، کره جنوبی، برگزار می شود و از تمامی افرادی که در کشور های آسیا و اروپا هستند، دعوت می کند که ایده های خود را به صورت یک اثر هنری ارائه دهند. فرمت کار می تواند یکی از این موارد به انتخاب شرکت کننده باشد: اسکیس، نقاشی، رسم های دیجیتال ( با نرم افزار )، نوشته، عکس، اشیا، نقشه ها، ساخت یک تندیس و ...

رنگین کمان سپید در روزنامه ی اصفهان امروز

با سپاس از خانم شهبازیان، خبرنگار روزنامه ی اصفهان امروز، که به زیبایی و با نگاهی موشکافانه رنگین کمان سپید را وصف کردند.

اصفهان امروزعشق به پدربزرگ که از پزشکان حاذق و مردمدار شهر بود دو نوه او «نیلوفر و مرجان هرندی زاده» را به همراه مادرشان «نفیسه نفیسی» به فکر انداخت تا «رنگین کمان سپید» را تاسیس کنند. حالا 14 سالی می شود که «رنگین کمان سپید» به عنوان نخستین مرکز روزانه آموزشی – توانبخشی ویژه میانسالان و سالمندان فعالیت می کند

«نیلوفر هرندی زاده»، مدیر مرکز از تاثیر زیادی صحبت می کند که پدربزرگش، «دکتر ابوتراب نفیسی» در زندگی او، مادر و خواهرش داشته است. «پدربزرگ که بسیار اهل طبیعت بود دوران کهنسالی خود را می گذراند و در حقیقت خانه نشین شده بود. ما به این فکر افتادیم که افراد سالمند هنوز لازم است که زندگی اجتماعی خود را داشته باشند، البته به شکل دیگری. پدر بزرگ دیگر نمی توانست سرکار برود و ما احساس کردیم که اگر محیطی وجود داشت که او می توانست از صبح تا ظهر آنجا می رفت و در کنار دوستان و همسالان خود به فعالیت های مورد علاقه و در حد توانش می پرداخت برایش خیلی بهتر بود. وجود چنین مراکزی که جایشان خالی بود باعث می شود که فرد سالمند، سالم پیر شود. موضوع دیگر این بود که ما می دیدیم مادرم و خواهرانش از پدربزرگ مراقبت می کردند، به نظرمان رسید که خود اطرافیان سالمند نیز نیاز دارند به اینکه روی خودشان کار کنند و توان شان را بالا ببرند. این دو مسئله ما را به فکر تاسیس مکانی انداخت که مثل مهدهای کودک باشد البته برای سالمندان که با توجه به نیازها و توانایی های آنها تنظیم شده باشد.

برنامه های «رنگین کمان سپید» شامل سه بخش اصلی است؛ برنامه هایی مثل یوگا و حرکت های اصلاحی که جسم میانسالان و سالمندان را مورد توجه قرار می دهد، برنامه های هنری مثل نقاشی، تئاتر و موسیقی و برنامه های علمی مثل کلاس های زبان و اینترنت. هرندی زاده می گوید که فعالیت های هنری کمک زیادی می کند تا فرد سالمند و میانسال احساسات بد را از خود دور کرده و احساسات خوب را جایگزین آن کند. «یک فرد سالمند هنوز باید بتواند با جامعه جلو برود و با وسایل الکترونیکی جدید کار کند برای همین یک بخش مهم از فعالیت های ما کلاس های آموزشی - علمی روز است. خیلی از سالمندانی که به مرکز ما می آیند می خواهند که با بچه هایشان که به خارج رفته اند ارتباط داشته باشند کلاس های زبان و اینترنت ما کمک زیادی به آنها می کند.» برنامه های جانبی دیگری مثل گردشگری، برنامه های آموزشی مثل پیشگیری از بیماری ها و ناتوانی ها از دیگر فعالیت های جانبی «رنگین کمان سپید» است.
هرندی زاده از نگاه سلامت محور و پیشگیرانه مرکزشان می گوید: «ما معتقدیم که فرد قبل از ورود به سالمندی باید با این مرحله آشنا باشد تا بتواند برای خودش برنامه ریزی کند، آشنایی با سالمندی باعث می شود تا راحت تر بشود بیماری ها را عقب انداخت و سالم پیر شد.

 روز در «رنگین کمان سپید» صدای خنده و شادی بانوانی می پیچد که مدیر این مرکز آن را مزد تلاش هایشان می داند. « تنها چیزی که باعث شده تا الان با وجود همه دشواری ها کارمان را ادامه دهیم روی خندان افرادی است که به اینجا مراجعه می کنند و بهبودی و تغییر محسوسی است که ما تقریبا هر روز شاهد آن هستیم این مسئله انرژی مثبت زیادی به ما می دهد. خیلی از آنها روزهای اولی که می آیند مثل مجسمه هستند، نه لبخند به لب دارند و نه در نگاه شان حسی است، اصلا نمی توانند حرف بزنند، از پله ها یواش یواش بالا می روند، بعضی هایشان عصا دست می گیرند اما بعد از دو سه جلسه که می آیند شروع می کنند به صحبت کردن با ما، نگاه مان می کنند و می خندند، و بیشتر که می آیند می گویند میگرن مان خوب شده، قرص هایمان را کم کم کنار گذاشته ایم یا نصف کرده ایم و خوابمان هم بهتر شده.
حرکت کردن در عمق، نه در سطح و حفظ و افزایش کیفیت برنامه ها از مهم ترین اهداف این مرکز است. هرندی زاده می گوید که نمی خواهند خیلی برنامه هایشان را گسترش دهند چون فکر می کنند که زیاد شدن و تنوع بسیار باعث می شود که برنامه ها آن کیفیت لازم را نداشته باشند
مرکز کنونی «رنگین کمان سپید» در ساختمان به نسبت کوچکی در خیابان نظر شرقی واقع شده و از حیات بزرگی که فضای سبز در آن باشد بی بهره است، در حالی که مراجعه کنندگان به این مرکز بیشتر سالمندان هستند و دیدن فضای بازی که بهره مند از طبیعت سبز باشد بر روحیه آنها بسیار تاثیر گذار است. هرندی زاده، خبر از در حال ساخت بودن مرکز جدید «رنگین کمان سپید» می دهد و می گوید: « در این سال ها برایمان مقدور نبود و سرمایه ای نداشتیم که مرکزی باغ مانند تاسیس کنیم. یکی از افرادی که از برنامه های کانون استفاده کرده به صورت خیریه زمینی در اصفهانک در اختیار ما گذاشت. البته خیلی وقت است که این زمین را در اختیار ما گذاشته شده اما تاکنون امکان ساخت نداشتیم یک مقدار که شرایط فراهم شد استارت کار را زدیم. مرکز در دو طبقه و برخوردار از فضای سبز است. به ما قول داده اند که تا نوروز آینده ساخته شود. واقعا نیاز به کمک هایی داریم که به مرکز ما بشود، به ویژه اگر بتوانند وام هایی در اختیار مان بگذارند.
اگر نگاه دو خواهر هرندی زاده و مادرشان نگاهی صرفا اقتصادی بود، «رنگین کمان سپید» در این چهارده سال وجود خارجی نداشت تا بانوان مراجعه کننده به این مرکز دوره میانسالی و سالمندی خود را با شادی و لذت سپری کنند. اگر فرصت کردید و گذرتان به خیابان نظر شرقی، کوچه آسیاب( شهید احمد زارعی) افتاد سری به «رنگین کمان سپید» بزنید تا شور زندگی و امید را در نگاه و لبخند مادرانی ببینید که با زبان بی زبانی می گویند می شود از سالمندی لذت برد.

نویسندهلیلا شهبازیان

 

کانال تلگرام مرکز راه اندازی شد!

کانال تلگرام مهد سالمند رنگین کمان سپید به منظور اطلاع رسانی برنامه های مرکز راه اندازی شد

لینک کانال: https://telegram.me/mahdesalmand

مهد سالمند رنگین کمان سپید به استقبال روز جهانی سالمند رفت!

اولین روز از کارگاه‌های سه روزه مهد سالمند رنگین کمان سپید با اجرای برنامه‌های یوگا و نقاشی به پایان رسید.

کلمات کلیدی: مهد سالمند، رنگین کمان سپید، مرکز روزانه، سالمندان، سالمند، مرکز روزانه سالمندان، مهد سالمندان، شهروند ارشد، توانبخشی، آموزش سالمندان، توانبخشی سالمندان، بهزیستی، رفاهی تفریحی سالمند، ورزش سالمند، اصفهان

روز جهانی سالمند

کلمات کلیدی: مهد سالمند، رنگین کمان سپید، مرکز روزانه، سالمندان، سالمند، مرکز روزانه سالمندان، مهد سالمندان، شهروند ارشد، توانبخشی، آموزش سالمندان، توانبخشی سالمندان، بهزیستی، رفاهی تفریحی سالمند، ورزش سالمند، اصفهان

فرا رسیدن ماه مهر

دیدار با مدیریت پایگاه اطلاع‌رسانی خیریه‌های کشور

تشریف فرمایی جناب آقای مهندس علی فضیلتی به مهد سالمند رنگین کمان سپید

به امید آنکه بتوانیم از نصایح و پیشنهادات این بزرگواران استفاده کنیم.

کلمات کلیدی: مهد سالمند، رنگین کمان سپید، مرکز روزانه، سالمندان، سالمند، مرکز روزانه سالمندان، مهد سالمندان، شهروند ارشد،

بازدید پرسنل از ساختمان جدید مرکز

ضمن بازدید پرسنل مرکز از مراحل پیشرفت کار، پیشنهادهایی درباره‌ی معماری داخلی ساختمان، بر اساس نیازهای هر بخش داده شد. 

برای اتمام کار نیازمند حضور سبزتان هستیم.

کلمات کلیدی: مهد سالمند، رنگین کمان سپید، مرکز روزانه، سالمندان، سالمند، مرکز روزانه سالمندان، مهد سالمندان، شهروند ارشد

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.