فارسی English 1400/01/27
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل

مرکز روزانه رنگین کمان سپید با نگاه سلامت محور ، درصدد فراهم آوردن محیطی شاد و پویا می باشد.

بودن با گروه همسالان و پرداختن به فعالیت های مورد علاقه ی گروه ، توانمند شدن افراد و در نتیجه ایجاد حس رضایت از خود، مواردی است که در کلیه ی فعالیت های مرکز در نظر گرقته شده است.

فعالیت ها و کلاس های مرکز شامل : قرآن، یوگا، زبان، کامپیوتر، نقاشی، ادبیات، سوادآموزی، عکاسی، کلاس های تلقیقی یوگا زبان و غیره می باشد.

یک هفته با هم بودن

یک هفته با هم بودن، با هم گفتن و خندیدن، با هم آمدن و رفتن، با هم شاهد شگفت زدگی مردم بودن،

چون رویائی شیرین در زندگی مان ثبت شده است.

 

 

 

 

 

 

سبزگردد شاخساران کهن

اولین نمایشگاه هنر سالمندان
آثار هنرجویان مرکز روزانه رنگین کمان سپید
 

زمان 30 شهریور تا 3 مهر
ساعت : 8 تا 10 صبح ها و 5 تا 8 بعد از ظهرها

 
تا پایان نمایشگاه فقط 2 روز دیگر مانده
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

فعالیت ها

 هـمان گونه که در صفحه اول به اجمال تـوضیح داده شد فعالیت های موسسه عمدتا شامل دو بخش می باشد. که در این صفحه بنا داریم آنها را توضیح دهیم.


الف _  بخش کلاس ها :


مـراجعین ایـن بخش تمایل دارند در یک یا دوکـلاس موسسه ثبت نام نمایند. در هر کلاس افراد با هم سن و سالان خود با نیازها و توانایی های مشترک شرکت می کنند. این اشتراک نه تنها همدلی و دوستی بیشتری بین افراد پدید می آورد بلکه باعث می شود یادگیری آسان تر و دلنشین تر گردد.


1- کلاس قرآن : یک روز در هفته روزهای یکشنبه برگزار می گردد. در هر جلسه 4یا 5 آیه خوانده می شود و سپس ترجمه و توضیحی درباره آن داده می شود. توضیح کلمات کلیدی و عینی کردن آن نیز جزو برنامه است. در توضـیح این کلاس هـمین بـس که از زبـان بسـیاری از شـرکت کنندگان می شنویم که می گویند مدتها بود دنبال چنین کلاسی می گشتیم و آن را این جا یافتيم.


علاقه مندان می توانند پس از عضویت در موسسه، به طور رایگان در کلاس شرکت کنند.


2- کلاس یوگا : جهت برگزاری کلاسی که بتواند ضامن سلامتی جسمی وروحی افراد باشد، موسسه یوگا را مناسب ترین فعالیت تشخیص داده است. یوگا فعالیتی است که نه تنها بر جسم افراد تاثیرات مثبت دارد بلکه بر روح و روان آنها نیز اثر می گذارد. جسم و ذهن را هماهنگ می سازد و آرامش روحی را به همراه دارد. این کلاس دو روز در هفته برگزار می گردد. شرکت در این کلاسها برای بسیاری از افراد بهبود خواب شبانه، تقلیل قرص های اعصاب و فشار خون و آرامش روحی را به همراه داشته است.


3- کلاس ادبیات : با توجه به شعار سال 88 موسسه رنگین کمان سپید که ((دانایی توانایی است)) و بمنظور عملی کردن آن ، کلاسهای ادبیات بنا به نیاز و خواسته ی اعضاء تشکیل شد.


وقتی از کلاس ادبیات سخن میگوییم منظور درس ادبیات رایج نیست بلکه استفاده از شیوه جدیدی است که با مشارکت خود دانش آموزان شکل گرفته بنابراین برای هر گروه کلاسی شیوه خاصی پیدا میکند. بنیان چنین ادبیاتی از زندگی خود آنها، از کودکیشان ، آرزوها و امیدهایشان، تلاشهایی که در فراز و نشیب ها کرده اند، ترانه ها و لالاییها که برای کودکانشان خوانده یا سروده اند، ارتباطشان با طبیعت و نقشی که در جامعه داشته اند مایه گرفته. بنابراین ویژگی چنین ادبیاتی در عین داشتن قانونمندی های خود اینست که برای هر فردی و هر گروه سنی به شکلی در می آید، خودجوش است و انگار از سرزمینهای بکر و ناشناخته و مهجور مانده می آید و درعین حال که آموزشی صورت میگیرد بسیار شگفتی آور و شور انگیز است.


اهداف کلاس ادبیات:


1-   خوب شنیدن و خوب بیان کردن


2-   نوشتن و گشودن گره های روانی و تخلیه شدن


3-   یادآوری و تقویت حافظه با ایجاد حسهای کودکی


4-   ارتقاء خواندن و نوشتن


5-   ارتباط با گذشته های فرهنگی و تاریخی خود


6-   ایجاد ارتباط نوین با جهان پیرامون، با نوه ها ، نتیجه ها و با دیگران.


7-   لذت بردن، شاد بودن و حفظ اعتماد به نفس


8-   آموختن در آزادی و بدون فشار


 موسسه در ارزیابی سال 88 که از کلاس ادبیات انجام داد و با به اجرا در آمدن نمایشنامه ای از آثار احمد رضا احمدی در شب یلدا و با برگزاری نمایشگاهی از کتابهای ساخته شده بدست خود آنها -که همه بالاتر از چهل ساله ها بودند – دریافت که توانسته اند نه تنها ساعات لذت بخشی را با هم بگذرانند و نه تنها توانسته اند ارتباطهای جدید با همدیگر و با نسلهای قبل و بعد از خود به وجود آوردند بلکه با آفرینش تصور جدیدی از خود زندگی تازه ای را شروع کنند.


4- کلاس زبان و کامپیوتر : آشنایی با کامپیوتر به عنوان وسیله ای که از ورودش به کشور ما چندان زمانی نمی گذرد مورد نیاز همه می باشد. و ارتقاء سطح زبان انگلیسی نیز برای اکثر افراد حتی در سنین بالا مورد نیاز است. آموختن این دو علم گام مهمی است در جهت ارتقاء ارتباط فرد با جامعه بخصوص جوانان، و ارتباط با مردم سرزمین های دیگر.


کـلاس کامپیوتر هم اکنون در دو سطح ویندوز و اینترنت تدریس می گردد و هر کدام دو روز در هفته می باشد. جهت شرکت در کلاسهای زبان، علاقمندان پس از امتحان تعیین سطح، در یکی از سطوح پذیرفته شده ثبت نام می نمایند. این کلاسها نیز دو روز در هفته برگزار می گردد. در ضمن جهت استفاده کاربردی مطالب آموخته شده، گروه زبان موسسه اقدام به برگزاری گردشگری های زبان نموده است که هر فصل یک بار برگزار می گردد و تاثیر بسیاری در ایجاد انگیزه بیشتر برای یادگیری داشته است.


4- کلاس های هنری : هنر فعالیت موثر و سودمندی است که می تواند احساسات ناخوشایند را از فـرد دور کند و در عوض برای او حس رضایت، لذت و ایـجاد روحیه مثبت به ارمغان بیاورد. هنر می تواند تنش ها و استرس ها را به حداقل برساند، هنر در ایجاد و بازیابی روحیه اعتماد به نفس کمک شایانی می باشد حس رضایت از خود که گامی مهم در رسیدن به خود شکوفایی است هنگام پرداختن به هنر به وجود می آید.


در این راستا موسسه توانسته با همکاری معلمان کارآزموده، کلاس ها و برنامه های هنری را دایر کند این کلاسها عبارتند از : نقاشی، آواز، موسیقی، گل کاری و....... هنرهای دستی ( چیدمان هفت سین، چهل تیکه، ساخت اسباب بازی های کهن و.....). هر کدام از این کلاس ها ترم بندی جداگانه دارد و علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند با موسسه تماس بگیرند.


ب- بخش روزانه


در سـنین بالای 50 و 60 بسیاری از افراد، فرزندان را به خانه بخت فرستاده اند و دوران تنهایی را می گذرانند در این شرایط وجود محیطی شاد و دوستانه که آنها بتوانند ساعاتی از روز را در کنار دیگر هم سالانشان بگذرانند می تواند بسیار لذت بخش باشد. به منظور پاسخگویی به این نیاز، موسسه برنامه ای طرح کرده است که افراد بتوانند از صبح تا ظهر در موسسه حضور داشته باشند. در این مدت برای آنها فعالیت هایی دلنشین، شاد و فرح بخش تدارک دیده ایم. تعدادی از این فعالیت ها همانهاست که به صورت کلاس ارائه می گردد. با این تفاوت که روش اجرا بنا به سن و توانایی، در این بخش به گونه ای ویژه ارائه می شود.


در این بخش، از فعالیت های ورزشی، هنری و تفریحی بیشتر استفاده می گردد. به مناسبت های مختلف جشن و مجلس شادی برگزار می شود. پخت آش و نیز برپایی نمایشگاه از فعالیت های خود افراد، کلاس سواد آموزی و کتاب خوانی نیز برپا می شود. بخش روزانه با یک میان وعده مناسب نیز همراه است که باعث گرم تر و دوستانه تر شدن محیط می گردد.


یکی از فعالیت های مهم در این بخش، قسمت یادآوری خاطرات و تقویت حافظه می باشد که با همت و یاری مالی و فکری دوستان، توانسته گام های مهمی بردارد. جمع آوری خاطرات شفاهی افراد در مورد تحصیلات، ازدواج و سفرهای گوناگون قسمتی از فعالیتی بوده است که در این بخش انجام گرفته. کتابـی به نام «دفتر زندگی من» که به صورت دفـتر خاطراتی با سر فصل های معین می باشد و انتشار کتاب «کاوشی در تحصیلات  زنان در رابطه با نقش خانواده های آنان در تحصیلات نوین - سالهای تحصیلی 1300 تا 1340 شمسی» دونمونه از فعالیت های این بخش است که به چاپ رسیده. کتاب بعدی «خاطرات حج» می باشد که اکنون مراحل پایانی خود را می گذراند و به زودی منتشر خواهد شد.


بقیه فعالیت های موسسه هر کدام در صفحات گوناگون سایت به تفصیل توضیح داده شده است. این فعالیت ها عبارتند از : گردهمایی، گردشگری، انتشارات، کتابخانه، نمایشگاه و فروشگاه.


در قسمت «یادگاری ها» شما می توانید حرفهای مراجعین با ما را بشنوید. در قسمت گالری عکس عـکس ها یی از فعـالیت ها را می بینید و در قسمت لینک ها، ما شما را به مراکزی که به نوعی فعالیت شان با فعالیت ما هم سویی دارد آشنا می سازیم.


شعار همیشگی ما این است «اگر رویایی در دل داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش».


و خوشـحال می شـویم که بـتوانیم در «به دنـیا آوردن ایـن رویا» دسـت در دست آنانی نهیم که رویایشان با ما هم سو است.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.