فارسی English 1400/01/27
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل

پنجشنبه پایان هر ماه مرکز روزانه رنگین کمان سپید ، یک گردهمایی عمومی برگزار می نماید.

گروه گردهمایی در رنگین کمان سپید ، به منظور فعال و سهیم نمودن اعضای مرکز و تقویت حس توانمندی در ایشان، با همکاری 4 نفر از اعضای فعال مرکز، اداره می گردد.

این گردهمایی ها هر بار با عنوانی ویژه مطابق با اتفاقات ماه و بخش هایی مانند قرآن، معرفی کتاب ماه، دعوت از متخصصین مرتبط با موضوع و یا به صورت کارگاهی برگزار می گردند .

فرا رسیدن ماه خود شناسی

 

   

 

                                                                               رمضان 

                                                          فرصتی برای رسیدن به روشنایی

کلمات کلیدی: مهد سالمند، رنگین کمان سپید، مرکز روزانه، سالمندان، سالمند، مرکز روزانه سالمندان، مهد سالمندان، شهروند ارشد

گردهمایی اردیبهشت ماه

 

 اردیبهشت ماه ، همراه است با سالگرد تولد و بزرگداشت بزرگان ادب ، شاعران و نویسندگان ایران و هفته آخر این ماه با نام حکیم ابوالقاسم فردوسی عجین شده است رنگین کمان سپید که  قدردانی از این بزرگان را در شناخت بیشتر آنان می داند ،

Description: http://www.ranginkamanesepid.com/ImagePost/IMG_5281.jpg

 

صلاح در این دید که با دعوت از استاد بزرگوار جناب آقای موسوی فریدنی که سالیان زیادی در این زمینه تحقیق و پژوهش انجام داده و مدرس شاهنامه می باشند این بزرگداشت را انجام دهد .

Description: http://www.ranginkamanesepid.com/ImagePost/IMG_5285.jpg

برنامه ایی که با قرائت و ترجمه ایاتی از کلام اااله مجید شروع شد سپس با خوانش ابیاتی از شاهنامه ادامه پیدا کرد

Description: http://www.ranginkamanesepid.com/ImagePost/IMG_5302.jpg

و بعد از آن آقای فریدنی با سخنانی بس شیرین نقش فردوسی در احیا زبان فارسی را بیان نمود .

Description: http://www.ranginkamanesepid.com/ImagePost/IMG_5262.JPG

 

خلاقیت بعد از بازنشستگی

خلاقیت در بازنشستگی موضوع اولین گردهمایی سال 94 در آخرین پنچ شنبه فروردین می باشد. این صحبت که بخشی از آن بصورت گفتگو انجام شد توسط دکتر مهدی نفیسی ( مردم شناس) در سالن موسسه انجام گرفت .

" انسان در پیمودن سفری که از تولدش آغاز می شود مراحل مختلفی را می گذراند که هر مرحله عطر و بوئی متفاوت دارد و کارکردهای ویژه و برنامه ریزی های خاص می طلبد،بازنشستگی هم مرحله ای است که به ناگریز به آن قدم خواهیم گذاشت و چنانچه این مرحله را بشناسیم و خود را برای ورود به آن آماده کرده باشیم می توانیم نه تنها از آن لذت ببریم بلکه با اندیشه و خلاقیت خود، این مرحله را ازکارکردی زیبا و دلنشین سرشار نمائیم. من توجه می دهم به 4 موردی که در این مرحله لازم است برنامه ریزی کنیم :

1-      باور کنیم که آغاز یک دوره جدید است.

2- با خلاقیت فردی یک دوره فعال و متناسب برای خود بسازیم مثلا حس کنجکاوی را در خود تقویت کنیم ، آموزش حرفه یا دانش جدیدی را شروع کنیم ، با دور شدن از محل زندگی بعنوان یک مسافر نگاه دوباره ای به سبک و استیل زندگی خود بیندازیم و مدت زمان بیشتری را با خردسالان بگذرانیم و نه بعنوان پرستاربلکه مانند یک کودک از همبازی شدن با آنها شور زندگی را دوباره در خود بیدار کنیم.

3-به چگونگی روایط با همسر خود در این دوران بیندیشیم و راهکارهایی برای زیباتر و شکوفاتر کردن آن پیدا کنیم . می توان پروژه های جدیدی برای فعالیتهای مشترک پیدا کرد مثلا دربرنامه های خیریه شرکت کنیم و یا پیاده رویی دونفره که هم تحرک لازم دوران میانسالی را تامین می کند هم فرصتی برای ارتباطی دو سویه را فراهم می اورد.

4- با ایجاد روابط جدید اجتماعی یک سالمندی فعال و شیرین و کارآمد داشته باشیم.

ایشان در مورد هر یک از این 4 شاخه در دوره بازنشستگی صحبت و گاها از مشارکت نظرات مستمعین سود بردند و ساعتی پرشور و پر از نکته های تازه و کاربردی برای اعضا آفریدند.

 

بازگشت بهار

بهار به موسسه بازگشته است. همراه با باز آمدن خانم ها از تعطیلات نوروزی، شور و نشاط و موجی از زندگی درتمام فضای موسسه جاری شده است .

شاید دیدن همین صمیمیت و یکرنگی و مشاهده شور زندگی به جای افسردگی و روزمرگی در مراجعین به مرکز است که به ما جرات میدهد در کار بزرگی که شروع کرده ایم از شما عزیزان یاری بطلبیم.

 

ساختمان در حال احداث رنگین کمان سپید اکنون مرحله سفت کاری را تمام کرده است و برای اتمام نیاز مند همیاری شما است. جهت اطلاعات بیشتر با این شماره تلفن تماس بگیرید : 36271678 - 031   

 

سال 1394 بر همه مبارک

     از زمين خشك مي‌رويد گياه،                      چشمه جوشد، آب مي‌افتد به راه،

برگ نو آرد درخت نارون،                       سبز گردد شاخساران كهن،

گل بخندد بر سر گلبوته‌ها،                            پر كند بوى خوش گل باغ را،

سال 1394 برای همگان مبارک باد

 

گردهمائی بهمن ماه با عنوان "پالایش، رویش، همراه با بهار"

پنج شنبه 30ام بهمن ماه، گردهمائی با عنوان "پالایش، رویش، همراه با بهار" با سخنرانی مهمانان ارجمند، سرکار خانم بابوئی و همچنین خانم نوشین نفیسی در سالن مرکز روزانه رنگین کمان سپید برگزار گردید.

 

سرکار خانم بابوئی: پیرایش و پالایش بیرونی همواره همراه و همگام پیرایش و پالایش درونی است. با زدودن و بیرون دادن آنچه اضافی است به رهایی ذهنی دست یابیم. برقراری نظم یعنی چرخش هر چه بهتر انرژی در خانه و خانه ی دل.

نوشین نفیسی: باز فصل رویش، دوباره و دوباره جوانه زدن و رشد کردن. سبز کردن سبزه تنها نمادی است از رویش دوباره مان، تا در بهاران شکوفه های آگاهی و هوشیاری برقامت سبزمان تولد دوباره ای را جشن گیرند.

آئین سبز کردن و رویش همگانی

دوستان عزیز

از دیر باز زنان مسئول جمع آوری بذرها، دانه ها و رویش گیاهان بوده اند. حتی وقتی انسان از مرحله جمع آوری بذر و دانه به مرحله کشاورزی رسید، زنان اولین کشاورزان بودند. کم کم با گسترش  کشاورزی و نیاز به صرف زمان بیشتر، مردان هم وارد کار شدند و حتی مسئولیت اصلی را بدست گرفتند. اما حتی اکنون نیز معمولا زنان مسئول رسیدگی به باغچه، گل و گیاه داخل آپارتمان و حداقل سبزه انداختن نوروزی هستند.

امسال در مرکز روزانه رنگین کمان سپید، می خواهیم به این سنت و آئین همیشگی، رنگی جمعی و متنوع ببخشیم. می خواهیم فرشی از سبزه ها درست کنیم!! این فرش که به صورت پازل کامل می شود مستلزم همکاری تک تک شماست. شما می توانید هر یک با سبز کردن بذرهای مختلف چون گندم، ماش، ماشک، خاکشیر، شای، تربچه، باقلا، لوبیا چیتی، خرفه، چمن، تخم آفتابگردان، تخم کدو، گاودانه (کسن)، بذر منداب (کی کوج) و حتی دانه های بزرگ در آئین سبز کردن و رویش همگانی سهیم شوید.

از 27 تا 30 بهمن ماه سبزه های خود را با سایز حدود 20 در 20 سانتیمتر به شکل مربع سبز نمائید. قابل توجه است که هر فرد می تواند بین 1 تا 3 سبزه با خود بیاورد و پازل سبزه رنگین کمان سپید را کامل کند.

به امید رویش جوانه ها در دلهایمان 

 

گردهمایی دی ماه با عنوان "شناخت توانائی های خود"

براساس تحقیقاتی که در زمینه رشد قوای بدن انسان صورت گرفته است قوه خلاقیت و نوآوری ممکن است پس از مراحل چهل یا 50 سالگی در انسان ظهور پیدا کند.

یکی از دلایل شکوفائی قوای ذهنی از این جهت می تواند باشد که آنان دیگر پایبند و وابسته به نیازهای و مطالبات سخت دوران جوانی و میان سالی نیستند. در این سن آزادی ها و فراغت هایی وجود دارد که باید در راهی بکار گرفته شود.

رنگین کمان سپید باور دارد که هر کس گنجینه ای است با گوهری در دل. گوهری که می تواند چون الماس بدرخشد و اما کدورت، گذشت زمان، بی توجهی و هزار مسئله دیگر درخشش را از او گرفته است.

رنگین کمان سپید مدعی است که می تواند قدم به قدم با افراد حرکت کند، آنها را یاری دهد تا ذهن را از اندیشیدن مداوم به ناکامی، ناتوانی و دلواپسی باز دارد و فرصتی فراهم کند تا افراد بتوانند به رشد و شکوفائی برسند و بدین سان گوهرهای درون شان را به شکلی زیبا به نمایش بگذارند و از وجودش لذت ببرند.

در گردهمائی این ماه فضائی فراهم کردیم که این الماس ها درخشان شود. سرودن شعر، انجام حرکات نمایشی، نواختن دف و خواندن آواز و ... نمونه هایی از بوده است. 

تبریک

ولادت با سعادت حضرت محمد (ص)  

و امام جعفر صادق (ع) بر همه ی مسلمین مبارک باد.

گردهمایی آذرماه با عنوان "چگونه ببخشیم، دوست داشته باشیم، و به آرامش برسیم؟"

گردهمایی آذرماه ، پنج شنبه 27 آذر ماه طبق روال همیشگی مرکز در سالن اجتماعات  رنگین کمان سپید برگزار گردید. 

عنوان گردهمایی به قرار زیر بود.

چگونه ببخشیم،

            دوست داشته باشیم،

                            و به آرامش برسیم؟

 که با سخنرانی سرکار خانم علوی در این راستا برگزار گردید.  ایشان از همان آغاز صحبت، مشارکت حاضرین در جلسه را جلب کردند و با همکاری آنها، راهکارهایی بیان شد که افراد آموختند چگونه از اشتباهات درس بگیرند، چگونه خود را ببخشند و دوست داشته باشند تا بتوانند دیگران را هم دوست داشته باشند.

 

 

 در آخر از برخی از مادربزرگ های رنگین کمان سپید دعوت بعمل آمد تا " متل ترانه هایی " که ریشه در سنن دیرینه ما دارد اجرا کنند. و یاد روزگاران قدیم را زنده کنند.

 

 

فراخوان گردهمایی آذر ماه "چگونه ببخشیم، دوست داشته باشیم و به آرامش برسیم؟"

گردهمایی آذرماه مرکز روزانه رنگین کمان سپید

چگونه ببخشیم،

            دوست داشته باشیم،

                            به آرامش برسیم؟

 

زمان:  پنجشنبه    27     آذر    1393

ساعت شروع:    8:30  صبح

مکان: سالن اجتماعات مرکز

برنامه ها:

- سخنرانی سرکار خانم علوی

- با حضور مادربزرگهای رنگین­ کمان سپید 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.