فارسی English 1400/01/27
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل

پنجشنبه پایان هر ماه مرکز روزانه رنگین کمان سپید ، یک گردهمایی عمومی برگزار می نماید.

گروه گردهمایی در رنگین کمان سپید ، به منظور فعال و سهیم نمودن اعضای مرکز و تقویت حس توانمندی در ایشان، با همکاری 4 نفر از اعضای فعال مرکز، اداره می گردد.

این گردهمایی ها هر بار با عنوانی ویژه مطابق با اتفاقات ماه و بخش هایی مانند قرآن، معرفی کتاب ماه، دعوت از متخصصین مرتبط با موضوع و یا به صورت کارگاهی برگزار می گردند .

گردهمایی بهمن ماه "هدیه نوروزی مادربزرگ"

گردهمایی بهمن ماه در روز پنجشنبه بیست و پنجم به صورت کارگاه ساخت هدیه ی نوروزی توسط مادربزرگ ها برای نوه ها در سالن مرکز روزانه رنگین کمان سپید برگزار گردید.

متن زیر به قلم خانم نفیسه نفیسی می باشد که به مناسبت این گردهمایی نوشته شده  بود : 

دکتر گلی گفت: امروزه، زندگی بسیار خشن و مردانه شده، من می گویم : با زنانگی ات به استقبال زندگی برو.

یه کله زدم به کجا زدم به کجا رسید. دو کله زدم به کجا رسید، از پشتبون بالا پرید.

این ترانه ای است که آن روزها وقتی گیوه می بافتی می خواندی.

******

امروز که برای سالگرد تولدم یک تل بافته ای و آن را بر موهایم زده ام انگشت هایت برایم ترانه می خوانند: یه دونه زدم عشق را جاری کردم.

دو دونه زدم صبر و بردباری را، صد دونه زدم سکوت و آرامش را

دیروز می بافتی و نمی دانستم چرا، شاید از سر عادت، یا اجبار برای امرار معاش، یا چشم و هم چشمی.

امروز خودت دانسته و آگاهانه و برای ایجاد ارتباط عمیق تر می بافی.

دیروز هر بافت شاید بارها و بارها تکرار می شد. امروز به مدد تکنولوژی می توانی خلاقیت خود را شکوفا کنی، امروز لازم نیست حتما دستکش هایت انگشت داشته باشد، گیوه هایت کفهای لاستیکی زمخت داشته باشد و شال گردنت فقط یک شکل دراز بی هویت.

دیروز می بافتی تا کمک خرج خانواده باشی، امروز می بافی و من حس می کنم زنانگی و مهربانی است، آرام آرام از لای درز درهای بسته نشت می کند، در اتاقم را باز می کنم، کتابم را برایت بلند بلند می خوانم، علومی را که تازه آموختم برایت می گویم تا تو نیز برای من بگویی دو دانه که یکی می شود و یکی اضافه می شود چه تغییری در شکل زندگی می دهد، یک دانه دانه ی رنگی که توی این زمینه ی سیاه می نشیند چه تغییری در نگاه مان به زندگی ایجاد می کند.

ترانه ام را با تو گوش می دهم، ورزشم را با تو همراهی می کنم اگر چه تو نشسته و من پرواز گونه، لغات انگلیسی ام را همین طور که در کنارت می باشم تمرین می کنم و خوشحالم که تو نیز لغاتت را از من می پرسی. از تو یاد می گیرم توی خوابگاه نیز گاهی ببافم و آنجا هم این کار وسیله گشادگی و مهربانی در روابطمان می شود و به ما آرامشی می دهد، ژرف و بی نظیر.

 

گردهمائی دی ماه " جشنواره آشپزی گیاهی "

روز پنج شنبه 26 دی ماه، گردهمائی آخر ماه این بار به صورت جشنواره آشپزی گیاهی با هدف آشنائی با تاثیرات غذاهای گیاهی، در سالن مرکز روزانه رنگین کمان برگزار گردید.

جلسه با قرائت و ترجمه ی آیات سوره تین منور گردید.

درادامه با توصیه های کارشناس محترم تغذیه سرکار خانم بهنوش نفیسی در رابطه با تاثیرات شگرفت غذاهای گیاهی در سبد غذائی خانواده، ادامه پیدا کرد.

همچنین به این واقعیت که استفاده از انواع گیاهان و سبزیجات، این نعمات و برکات الهی برای همه افراد اعم از پیر و جوان، سالم و بیمار، لازم و ضروری است، پی بردیم.

در راستای موضوع گرده همائی کتاب "مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز " نوشته نجف دریابندری، توسط خانم محبوبه نفیسی معرفی گردید.

 

در طول جشنواره چندین طریقه پخت و استفاده از انواع کدو (حلوائی، تنبل و کدو خورشتی) را آموختیم.

همچنین طرز استفاده و خوشمزه کردن سویا را فرا گرفتیم.

چندین نوع غذای فست فودی سالم مانند فلافل و گراتن بادنجان را مزه کردیم.

در کنار بادنجان، مسما، پیراشکی و سمبوسه سرو شد و با گلهای زیبائی که درون ژله های رنگارنگ جاخوش کرده بودند روز پر از هیجان و نشاط انگیزی را گذراندیم.

گردهمایی آذر ماه " یلدا در انگورستان ملک "

در پیچ و تاب یلدایی قصه های مادربزرگ وپدربزرگها بوی خوش خاطرات کودکی به مشام می رسد  .یلدا و شب پدربزرگ و مادربزرگها مبارک ...
روز پنج شنبه 28 آذر ماه طبق روال همیشه رنگین کمان سپید گردهمایی آخر ماه در محلی مناسب با یلدا و به بهانه بزرگداشت مادربزرگها و پدربزرگها و یادداشت قصه هایشان و هویت تاریخمان، حافظ خوانیها و شاهنامه خوانیها، درانگورستان "ملک برگزار گردید.

برنامه راس ساعت 9 با خوشامد گویی مجری و سپس تلاوت سوره " والعصر " و شرح آن توسط خانم ناهید نفیسی آغاز گردید.

پس از آن خانم قدرتی از مسؤلین انگورستان ضمن خوشامدگویی و تبریک شب یلدا، شعری دررابطه با اصفهان خواندند. سپس خانم نفیسه نفیسی قصه ی شهرزاد،  قصه گوی هزار و یک شب و چگونگی شخصیتش را نقل نمودند.

پس از آن مجری در حال صحبت بود که ناگهان کوکب خانم، مادربزرگی از خاطره های گذشته با یک سینی چای وارد شده به طرف خانم نفیسی که صدایش کمی گرفته بود رفت، وچای را به ایشان تعارف نمود و با لهجه شیرین و مقتدرانه یک زن ایرانی و آگاه، تاریخ انگورستان را تعریف کرد که بسیار جالب، دیدنی و قابل تقدیر بود. کوکب خانم "افسانه ایرانی " یکی از خانمهای کلاس ادبیات مؤسسه است که بقول خودش استعدادهای نهفته اش را در دل رنگین کمان سپید بازیافته است و به این باور رسیده است که می تواند از دل دشواریها و سختیها برآید و بدرخشد آنچنان که بدون آمادگی قبلی و با اعتماد بنفس توجه همه را به خود جلب و جذب نماید .

بعد از آن، نوبت به برنامه نقالی ( شاهنامه خوانی ) رسید که از طرف  انگورستان در نظر گرفته شده بود. آقای زنگنه " نقال "،  قصه رستم  و سهراب را با مهارتی خاص و شیرین و با همراهی ضربآهنگی توسط همکارشان بیان نمودند که حدودا 30 دقیقه طول کشید و بلا فاصله دو مرشد برنامه پرده خوانی را اجرا کردند. پذیرایی که چای و آش رشته بود که حین برنامه ها صورت گرفت.


 

و در پایان توسط خانم قدرتی قرعه کشی انجام شد و به سه نفر از اعضا هدیه ای از طرف انگورستان به رسم یادبود تقدیم شد و از مدعوین برای بازدید از آنجا دعوت گردید. و درنهایت برنامه در ساعت 11 و نیم به پایان رسید.

گردهمائی آبان ماه با عنوان " چرا مطالعه؟ "

هوا چه مطبوع و دوست داشتنی است. لطافتش تورا در خود می پیچد ، احساس سبکی خاصی می کنی، هوا را با تمام وجودت به ریههایت هدایت میکنی، صورتت میخندد و شور زندگی را به دیگران هم منتقل میکند .

راهی مؤسسه هستی امروز 5 شنبه 30 آبان و روز گردهمایی است و آخرین روز از هفته کتاب وکتابخوانی.

وارد مؤسسه که می شوی روبرویت سفره کتاب پهن است و آماده پذیرایی از چشمان مشتاق و روح گرسنه توست، گویی کتابها مرا به سوی خود می خوانند: «بیا،  بیا من نیز مشتاق تماس دستها، چشمها و روح توام تا مرا در برگیرند، ورق بزنند و بخوانند . بیا که هر چه دارم از آن توست و بخاطر توست که این سفره گسترده است ، بیا که خیلی غریبم ، بیا ...

اِقراَ  : بخوان ، بخوان بنام پروردگارت که تو را خلق کرد .

می خواهم بخوانم که اولین فرمان پروردگارم است.

می خواهم بخوانم تا بتوانم .

تا بتوانم خلق کنم،

تا نور و روشنایی وجودم را لبریز کند،

تا عطش روحم را با آب دانایی سیراب و باتغذیه ای صحیح اندیشه و فکرم را بارورکنم و به رشد و پویایی دست یابم.

می خواهم بازهم بخوانم.

واردسالن اجتماعات­که می­شوی کلیپی بسیارجالب درحال نمایش­است­که­حاصل­کار­خانم­یاسمن نفیسی ودررابطه­با­کتاب­و­کتابخوانی است.

برنامه راس ساعت 9 با خوشامدگویی خانم رجبیان و با تلاوت آیات 8-1 سوره علق توسط خانم سامانی(یکی از اعضا ) وشرح آن توسط خانم نفیسی شروع شد . این سوره اولین سوره ایست که بر محمد (ص) نازل شده و اولین فرمان به او از سوی خداوند است: « بخوان، به نام پروردگاری که آفرینش کار اوست» . اولین فرمان ؟ خواندن !؟

چه جالب ! خواندن ، اندیشیدن ، درک و رسیدن به حقیقت، یعنی هر چیزی را طوطی وار قبول نکردن و تسلیم نشدن. سرکار خانم نفیسی با بیان شیوای خود شرح بسیار زیبایی از این سوره دادند .

پس از آن خانم اخوت کتاب ( سرزمین نوچ ) نوشته کیوان ارزاقی را معرفی نمودند. این کتاب داستان فردی است که از وطن خود بریده و به کشور دیگری مهاجرت کرده است و هم از نظر مادی و هم  روحی درگیر مسائل و مشکلاتی شده است.

بعد از آن خانم شاه سیاه شعری زیبا و دل نشین خواندند که به مناسبت ادبیات نمای اجراشده در گردهمایی مهرماه، سروده بودند.

سپس میان پرده ای درباره استفاده صحیح از وقت، توسط خانمها بذرافشان و عطاریان اجرا شد که خالی از لطف نبود .

پس از این برنامه خانم بنی هاشمی- استاد دانشگاه شیخ بهایی و فوق لیسانس ادبیات- درباره کتاب و نوشتن، مطالب جالب توجهی ایراد فرمودند .  ایشان کلامشان را با آیه ( بسم لله الرحمن الرحیم ) و دو صفت رحمان بودن و رحیم بودن پروردگار که بیشتر از هر صفت دیگرش در قرآن تکرار شده آغاز نمودند. و در ادامه در زمینه  چرا باید بخوانیم ، چرا می خوانیم ، چه بخوانیم ، کِی بخوانیم و چرا نمی­خوانیم سخن راندند و از آمار کتابخوانی در ایران گفتند که بیشتر شبیه یک فاجعه است و مایه شرمساری ملتی که تمدنی دیرینه دارد.  بیان شیوا و مطالب جالب توجه خانم بنی هاشمی توجه همه حاضرین را به خود جلب نمود .

پس از آن قطعه ای در باب فقر فرهنگی از گفته های شاد روان دکتر علی شریعتی توسط خانم عطاریان خوانده شد.

سپس خانم یاسمن نفیسی سایت کتابک، سایت کتابهای صوتی و همچنین جزوه « مرا بخوان» که حاوی 8 قانون درباره «خواندن» بود را معرفی کردند.

در پایان این برنامه­ها که همه در رابطه با لزوم کتابخوانی بود، سوگند نامه خواندن با همخوانی کلیه شرکت کنندگان خوانده شد.

شرکت کنندگان با کیک پذیرایی و به نمایشگاه کتاب دعوت شدند . 

گردهمایی مهر ماه با عنوان " ما می توانیم "

اینبار گردهمایی ما به علت برنامه هایی که داشت نیازمند فضا ی بزرگتر ی بود و مکانی که مؤسسه با تلاش بسیار موفق به گرفتن آن شد ، سالن اجتماعات مرکز بهداشت نواب صفوی بود که با وجود مشکلات و موانعی همچون گذر از میان بیماران و مراجعین مرکز و وجود پله ، بهترین گزینه بود ، چرا که هم برخورد مسؤلین و دیگر کارگزاران آنجا خوب بود و هم سالن و امکانات آن .

ساعت 9  برنامه با خوشامد گویی و تبریک به مناسبت دو عید قربان و غدیر توسط خانم رجبیان ،  شروع شد .

بعد از آن خانم امیری نیا قطعه ای به مناسبت عید غدیر و شرح چند آیه از سوره انشراح را خوانند که گویی همچون زنجیر به هم پیوسته وبسیار زیبا و دلنشین است.

پس از آن خانم مرجان هرندیزاده نوشته زیبایی از خانم نفیسی در باره سیر تکاملی رنگین کمان خوانند.

بعد خانم رجبیان در مورد عنوان برنامه " من می توانم " سخنی کوتاه بیان نمودند و دیگران را دعوت کردند تا با دادن  نظراتشان همراه شوندو یا بصورت مکتوب تحویل دهند .

" من می توانم"

من میتوانم ارتباطی تنگاتنگ و مؤثر و متقابل با فرزندان و نوه هایم داشته باشم .

من می توانم تا به آخر یک انسان کا رآمد باشم.

من می توانم یک انسان سالم و پر انرژی باشم .

 من میتوانم و می دانم که می توانم.

شما هم مرا یاری دهید با نظرهایتان .

چه کارهایی باید به طور مستمر انجام دهم تا این توانایی را در خود تثبیت نمایم .

......

سپس کلیپی از فعالیت های پشت صحنه قبل از نمایشگاه وگوشه هایی از نمایشگاه نقاشی به نمایش درآمد.

بعد از این برنامه نوبت به سخنان خانم نفیسی رسید ، که در باب فعالیتهای گروه ادبیات و ایجاد توانمندی این رشته در خانم ها صحبت نمودند  از قلم بدست گرفتن و نوشتن ، اعتماد بنفس و بروز استعدادهای نهفته ،و ظهور حس  " من می توانم " در آنها .

خانم نفیسی ادامه دادند که:"  .... اینکه شاگردان ادبیات حاضر می شوند بعد از طی عمری برای اولین بار یا دوم قدم به صحنه گذارند و بگویند من هم هستم ، این قدم گذاردن نه به معنای بازیگریست که نمایه ای از آموزه هایشان  می باشد ، با قوت ها  و کاستیها.

و بدین گونه است که  کتاب " وقتی تو خوشحالی " به تصویر در می آید ، این کتاب نحوه برخورد بزرگترها و انتقال حسشان نسبت به مسایل و مشکلاتی که خانواده با آن درگیر می شود را نشان می دهد ، برنامه ای ا ست متفاوت که با نمایش و تآتر فرق می کند و با همراهی و همگامی و حمایت همه دستاندرکاران مؤسسه به انجام می رسد ."

پس از آن گروه ادبیات مرکز بر اساس کتاب"وقتی تو خوشحال" یک" ادبیات نما " اجرا نمودند. که مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت . در این نمایش 7 نفر مادربزرگ با یک نوه شرکت داشتند.

بعد از این" ادبیات نما "خانم ثمر ادامه صحبت های خانم مرجان هرندی زاده را در زمینه نیکوکاری و نیاز انسان به نیکوکاری و پیامد آن سخن گفتند و از داوطلبین خواستند که در صورت تمایل ثبت نام نمایند .

در پایان برنامه یوگای دو نفره به مربیگری خانم بیضایی و با شرکت 6 تن از اعضا بنمایش درآمد که صحنه ی سالن را سفید سفید کرد!! 

در آخراز شرکت کنندگان  با کیک پذیرایی شد.

برنامه با استقبال شرکت کنندگان روبروشد هر چند خالی از نقد نیز نبود ، منتظر نظریات و انتقادات وپیشنهادات و همراهی شما هستیم تا بتوانیم برنامه هایی بهتر ارایه دهیم .

دوخت های سنتی خود را به ما امانت دهید.

دوخت های سنتی خود را به ما امانت دهید.

جهت زنده نگاه داشتن دوخت های سنتی زنان کشورمان که امروزه رو به فراموشی می باشد،

 می توانید دوخت و دوز های خود را در نمایشگاهی که در گردهم آیی  پنج شنبه 26/2/92  برگزار می شود ، به معرض نمایش بگذارید.

این دوخت ها می تواند شامل: ملیله دوزی، سِرمه دوزی، سُکمه دوزی، بُردری دوزی، تور دوزی،گلدوزی با دست، شماره دوزی، تکه دوزی، زری دوزی، سوزن دوزی، قیطان دوزی، سنگ دوزی، پته دوزی، یو بافی و ...

مهلت تحویل: یکشنبه 22/2/92

جهت اطلاعات بیشتر به خانم اخوت و رجبیان مراجعه فرمایید.

مدیتیشن و درخت

 

آرامش بخش یکتا اوست

 

در غوغای زندگی و در هیاهو و تقلای روزمرگی آنچنان ذهنمان انباشته از پیامها و افکار متفاوت می شود که حقیقتا احساس سنگینی و فشار ناشی از آن باعث ایجاد تنش ، استرس و اضطراب می شود. درچنین مواردی شاید ناخواسته شروع به گفتن می کنیم. کافی است گوش شنوایی پیدا کنیم آنگاه بدون تامل و تفکر تنها حرف می زنیم و گاهی از گفته هایمان پشیمان می شویم. زیرا تنها راه تخلیه ذهنی که به نظرمان می رسد حرف زدن است. شاید بد نباشد برای یک بار حرف نزدن را امتحان کنیم و با حرف نزدن تخلیه شویم. البته منظور درون ریزی نیست، منظور یافتن راه دیگری به غیر از حرف زدن است.

مدیتیشن یا مراقبه یکی از راههای تخلیه ذهنی است. مدیتیشن نه به معنای سکوت کردن و همه چیز را درون خود انباشته کردن، بلکه به معنای آگاه شدن و آگاه بودن است. آگاه بودن از هرآنچه درحال انجام دادنش هستیم . آگاه بودن از امور روزمره ، از راه رفتن ، خوردن ، خوابیدن، شستشوی ظروف ، جاروکردن و ... باتوجه کردن به کاری که در حال انجام دادن آن هستیم، سطح آگاهی خود را افزایش می دهیم، با افزایش سطح آگاهی سطح انرژی ما ارتقاء می یابد و چون افت انرژی باعث ایجاد تنش، استرس و اضطراب می شود واضح است که افزایش آن آرامش را به ارمغان می آورد.

اگرچه حرف زدن با دیگران حال ما را خوش می کند اما موقت است و اثر آن خیلی زود از بین می رود. پس می توانیم در سکوت آگاهیمان را افزایش داده، با گسترش آگاهی به انرژی بیشتری دست یافته و با افزایش انرژی به آرامش و نشاطی دائمی برسیم.

 

 

 

 

شنیدن اسرار هستی از درخت، معجزه سکوت

 

در گردهمایی روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1391 به مناسبت استقبال از بهار ، خانواده رنگین کمان در باغی زیبا دور هم جمع شدند. یکی از برنامه های انجام شده در این گردهمایی مدیتیشن در طبیعت بود، مدیتیشنی در سکوت برای درک حضور و گذر از خاک به افلاک.

برای لحظاتی چشمها را ببندید. کف دستها را بالا آورده و فقط به کف دستها توجه کنید. کف دستها را حس کنید و از آن آگاه شوید . چشمها را باز کرده در سکوت و به آرامی به سمت درختی بروید . دوباره چشمها را ببندید . بدون دست زدن به درخت دستها را دو طرف درخت گرفته و تنها حضورش را احساس کنید.

 آرام آرام دستها را به درخت نزدیک کنید. پوستش را لمس کنید. نوازشش کنید .

 درخت را ببویید و ببوسید. او را در آغوش بگیرید و به راز وجودش گوش بسپارید.

                                                                                      

کیست که حضور درختی را حس کند و در برابر خالق آن به سجده نیفتد؟! 

 

                                                                                  مریم بیضایی-مربی یوگا و مدیتشن

گردهمائی سبزه ها و خانه ها

سبزه ها وخانه ها

 خانه هایمان را سبز خواهیم کرد با : 
    عشق ، امید ، توانایی ، اراده و .... 

بذرهایی خواهیم کاشت تا تولدی دیگر را نظاره گر باشیم ؛ تا سبز شدن را و جوانه زدن را در گوشه گوشه دل و جان و هستی مان و  با تمام وجود لمس کنیم .

 روز 25 بهمن رادر ادامه همایش قبلی و نزدیکی به سال نو و ایجاد هوای پاک ، خواستیم تا سرسبزی را هر چه بیشتر به خانه ها بیاوریم . 
وارد سالن موسسه که می شدی چشمانت ناخوداگاه به طرف میز میزبان کشیده می شد آرایه میز با شمع ها و  سبزینه هایی که گویا کار خود اعضا بود چشم را می نواخت. شلغم ،  پیاز ، سیب ترشی و ....... 

در گلدان هایی که توسط  مبتکری از مسؤلین تزیین شده به سبزی نشسته بود، تولد و دوباره جان گرفتن را به نمایش گذارده بود . انسان گویی با نگرشی نو،  تولدی دیگر از خود را با چشم خود می دید .  

برنامه طبق روال قبلی با قرائت قران توسط خانم جاوری  و شرح آیات توسط خانم نفیسی شروع شد آیات انتخابی همچون گذشته هماهنگ با موضوع همایش بود ( آیات 13-9 سوره نحل )  اینکه راه برای همه نمایانده شده و اگر کسی به بیراهه رفت به خود ستم کرده واینکه خدا همه چیز از جمله گیاهان را برای انسان ورشد او (جسمی و روحی ) آفریده و همه مخلوقات خدا از جمله ماه و خورشید و.........به امر خدا مطیع انسانند وهمه آیات و نشانه هایی هستند برای انسانهایی که خوب می بینند و عقل خود را بکار می برند.


 
 پس از آن معرفی کتاب (" شازده حمام" نوشته دکتر پاپلی یزدی )  توسط خانم کسراوی انجام گردید .  سپس معرفی کارگاه عکاسی شماره 2 با عنوان "آموزش عکاسی از منظره و ساخت تقویم  "  توسط خانم یاسمن نفیسی انجام گرفت. 

(این کارگاه عکاسی دو روزه در روز چهارشنبه 2/12/91 آغاز می گردد و کسانی که آشنایی ابتدایی با دوربین عکاسی دارند می توانند در آن ثبت نام نمایند .) 

همچنین بسته های "کارت حافظه" که شرکت کنندگان در کارگاه عکاسی شماره 1  آنها را با عکسهای خود ساخته بودند به نمایش درآمد.  
سپس کارشناس تغذیه  ی  صنایع غذایی بدون قند کامور محصولات آن شرکت را معرفی نمود.   و ....  به ناگاه تحولی در سالن بوجود آمد، سبزینه ها از روی میز برداشته شد و جای آنرا سبزه هایی قرار گرفت که با سبزه های قبلی که من دیده بودم  کلی فرق می کرد . عدس و ماش و گندم نمی بینم ، سبزه های از تخم کدو ، شبدر ، خرفه و... با آرایه ها وشکلهایی متفاوت ؛ و خانمی که مبتکر این سبزینه هاست : سرکارخانم اسفندیاری . ایشان در ابتدا به معرفی خود و چگونه رو آوردنشان به این هنر پرداختند و در پایان 4 جلد کتاب های خود را که در زمینه سبز کردن سبزه نگاشته بودند معرفی نمودند و نکاتی در رابطه با سبز کردن سبزه متذکرگردیدند.  روز شنبه 28 / بهمن ماه ساعت 30/4 در موسسه کلاسی توسط سرکار خانم اسفندیاری برگزار می گردد، که روش خود را به هنرجویان آموزش می دهند. این برنامه بااستقبال شایانی در گردهم آیی مواجه شد. 

پس از آن خانم ثمر برنامه گردشگری اسفندماه  و گردهمایی پایان سال موسسه  را معرفی نمودند : 

امسال برنامه گردهم آیی پایان سال موسسه  دارای برنامه ای متفاوت از سالهای قبل و تلفیقی با گروه گردشگری می باشد تا بدین وسیله شرکت کنندگان را در بستر طبیعت برده و با تغییر فصل همراه نماید و از خستگی های خانه تکانی دور نماید. لازم به ذکر است علاقه مندان به شرکت در ین گردهم آیی نیاز است که ثبت نام قبلی نمایند.

 در پایان شرکت کامور در سالن پایین موسسه، از شرکت کنندگان پذیرایی نمود.  

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.