فارسی English 1399/08/10
اگر رویایی در سر داری به دنیا بیاورش و آن را زندگی بخش.
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
تازه های ترویج
پیوند ها

ورود به بخش کنترل پنل
ارتباط با مرکز رنگین کمان سپید در این روزها!

ارتباط با مرکز رنگین کمان سپید در این روزها:

 

لینک صفحه رنگین کمان سپید در اینستاگرام   https://instagram.com/ranginkamanesepid?igshid=1studhhk7ynf5

 

لینک کانال رنگین کمان سپید در واتس اپ https://chat.whatsapp.com/JwwQVXXu8Ag8m4lBX6iPef

 

جهت رزرو و ثبت نام دوره های جدید کلاسهای مجازی با شماره تماس 09036005996 بگیرید. با تشکر رنگین کمان سپید

 

چهارمین نمایشگاه نقاشی "من، مادرم و نوه هایم"

چهارمین نمایشگاه هنر سالمندی

همزمان با هفته ی سالمند

"من،مادرم و نوه هایم "

آثار نقاشی هنرجویان مرکز رنگین کمان سپید

زیر نظر نوشین نفیسی

نمایشگاه نقاشی

افتتاحیه : دوشنبه 8 مهرماه  ساعت 10 الی 19

ادامه تا 15 مهرماه ساعت 8 الی 18 / جمعه تعطیل می باشد

مکان: تهران، یوسف آباد،خیابان 21، بوستان شفق ،فرهنگسرای خانواده (شفق)

آدرس و کروکی مکان جدید

دل نوشته ی خانم نفیسه نفیسی

 

نازنین رنگین کمان؛   سرانجام اول شهریور ۹۶ تو توانستی بعد از ده سال که در کوچه ی بهار زندگی کرده بودی به کوچه ی بی نام و نشان در چیریون نقل مکان کنی.

این سال واین روزهای آخر بر تو بسیار سخت گذشته است جابه جا شدن، ده سال به خانه ای انس گرفتن و آن خانه را ارج و قرب بخشیدن و حالا آنجا را رها کردن و به جای ناشناخته ی دیگری رفتن.

بعضی ها ممکن است تو را به دلیل اینکه از خانه هاشان دور شده ای دوست نداشته باشند، بعضی تحقیرت کرده باشند و تو آزرده شده باشی. شاید حس کرده باشی که وجهه خود را از دست داده ای اما این تغییر ها و جابه جایی ها چه بسا مثل هر تغییری، مثل کودکی که به دوران بلوغ پا میگذارد، تو را نیز به بلوغ و یک زندگی تازه دعوت کرده باشد. چه بسا این مکان که مناسبتر و به طور خاص برای آسایش ساکنانش شکل گرفته است به زودی سر و سامان بگیرد، حتما دوباره جمع دوستان در فضای گرم و مهرآمیزت گرد هم می آیند، حتما از ریزش فواره هایت در حوض لذت میبرند، حتما از صدای پرندگانت، از شکفتن گل هایت در باغچه ها شادمان می شوند و تو دوباره می شوی محبوب همه ی رنگین کمانی ها.

بله، تو نیز همچون جایگاهت تغییر خواهی کرد، تو هم وارد مرحله ی جدیدی خواهی شد، به بلوغ رسیده ای و حتما شکفته خواهی شد و دیگران هم در مکان امن تو به آرامش خواهند رسید.

 

نویسنده :  نفیسه نفیسی 

 

#فصل_تغییر                                                    @mahdesalmand

 

کروکی مکان جدید

اطلاعیه جابحایی

آغاز به کار مرکز روزانه ی رنگین کمان سپید در مکان جدید ؛

 

مرکز روزانه ی رنگین کمان سپید از روز شنبه یازدهم شهریور ماه 1396 کار خود را در مکان جدید آغاز کرد.

اینجا رنگین کمان سپید است. رنگین کمانی از ایده ها و اهداف. اهدافی که مانند همیشه در زندگی تعالی و پیشرفت را می جوید.

پیشرفت در ارتباط با فرزندان ، نوه ها و اعضای خانواده، پیشرفت در امور زندگی  فردی مانند ارتقاء سلامت جسم و روح ، بهبود بخشیدن به نگاه جامعه و افراد نسبت به دوران بازنشستگی و توانمند ساختن شهروندان ارشد جامعه برای داشتن یک زندگی پویا و فعال.

در مسیر رسیدن به اهداف و ایده ها باید با تغییرات رو به رو شد و آن ها را با آغوش باز پذیرفت. که همین تغییرات باعث هموار کردن راه برای رسیدن به هدف هایمان می شود. مانند تغییر دادن مکان و رفتن به مکانی جدید که متناسب با اهداف بنیادین مرکز از لحاظ فضا و امکانات ساخته شده است.

در این مکان جدید می توان آرامش ، آب و هوای خوش، فضای بیشتر برای بروز ایده های نو در کار و امکانات مناسب برای گذراندن یک روز شاد در کنار دوستان را یافت. 

و این ها را نمی توان در فضای شهری با آلودگی هوا و آلودگی های مختلف صوتی پیدا کرد. 

و اکنون در فصل تغییر ؛رنگین کمان سپید این نقل مکان را انجام داده و به یاری حق تعالی از روز شنبه یازدهم شهریور ماه کار خود را در محل جدید آغاز نمود.

 

 

#فصل_تغییر 

 

 

با ما در تماس باشید

telegram.me/mahdesalmand

 با پیوستن به کانال ما  از آخرین اخبار مرکز روزانه سالمندان مطلع شوید.

شما  میتوانید در ساعات اداری با شماره تماس     03136271678  با ما ارتباط  داشته باشید.

پدربزرگ

 پـدر بزرگ هم نشـین گل و طبیعت و پزشکی حاذق بود. او عاشق پیاده روی و کوه پیمایی و راهگشا و پشتیبان همسر ، فرزندان و فامیلش بود.

ولی در دوران بازنشستگی پدر بزرگ، این حلقه یاری اطرافیانش بود که پشتگرمی او شد، اطرافیانی که می خواستند او  احساس رها شدگی نکند و بداند که همواره برایشان عزیز و دوست داشتنی است.

در روند مراقبت از او دریافتیم نه تنها خانه نشینی برای او سخت است بلکه هر یک از ما به عـنوان حلقه ی یاری دهنده او، خود نیز نیازمند یاری هسـتیم زیرا نمی توانیم کارهای اجتماعی و اقتصادی و خانه داری خود را رها کنیم، چه خوب بود اگر پدر بزرگ می توانست ساعاتی از روز در یک فضای روح بخش و دلنشین در کنار دیگر همسـالانش به فعالیت هایی همچون مطالعه، باغبانی، ورزش، نقاشی و دیگر فعالیت های مناسب سن خود بپردازد و لذت ببرد.

جرقه ی شکل گیری "رنگین کمان سپید" به این ترتیب زده شد. رویای ما فراهم آوردن مکانی بود برای همه ی پدر بزرگها و مادر بزرگها، که آنها نه تنها قبل از ورود به سالمندی آمادگی و برخورد با چنین مرحله ای را پیدا کنند بلکه پس از آن نیز هماهنگ با نیازها و توانائی هایشان در محیطی سرشار از شادمانی و پویائی گرد هم جمع آمده و از تنهائی در خانه ها به همدلی با گروه همسالان بپردازند.

پدر بزرگ اینک در میان ما نیست، اما توانسته ایم با حمایت ها و تشویق های مادر بزرگ و دیگر دوستان، رنگین کمان سپیدی بنا کنیم برای همه مادر بزرگها و پدر بزرگـهای شهرمان، محیط شـاد و فعـال و پر تـوانی که آنـها می تـوانند رنگین کمان های وجودشان را به نمایش بگذراند و به سپیدی آرامش و یکرنگی برسند .

مرکز روزانه "رنگین کمان سپید"

رنگین کمان سپید به عنوان اولین مرکز روزانه آموزشی ، توانبخشی ویژه میانسالان و سالمندان در بهمن ماه 1380 شکل گرفت و از سال 1384 تاکنون با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور به فعالیت خود ادامه داده است.

این مرکز در سال 1390 موفق به اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001/2008   گشته است.

این مرکز در سال91 13 موفق به دریافت جایزه ی نهاد مروج علم از انجمن ترویج علم ایران شد.

مراجعین به رنگین کمان سپید دارای  دو دسته می باشند:

گروهی با عضویت در مرکز ، از برنامه های گردشگری و گردهمآیی های ماهانه بهره می برند و گروه دیگر در کلاس های آموزشی مرکز  شرکت می نمایند یا در مرکز حضور روزانه دارند .

همچنین فعالیت های پژوهشی کلاس های آموزشی ،نمونه آثار هنرجویان گروه هنر،  برنامه های ویژه طراحی شده توسط خود مرکز ، جزوه های آموزشی گردآوری شده به مناسبت های خاص ، در رنگین کمان سپید به صورت مجلد، فیلم یا عکس در اختیار اعضا قرار می گیرند.

بودجه موسسه از طریق حق عضویت اعضاء، اداره بهزیستی و کمک افراد علاقمند و خیر تامین می گردد. چنانچه شما مایل به کمک در پیشبرد اهداف موسسه باشید می توانید از طریق پیشنهادهای تازه و خلاق، پرداخت کمک های مالی، دادن مشاوره چه به صورت حضوری یا ایمیل و نیز ترجمه ی آثار رنگین کمان یا ترجمه ی مطالبی که برای رنگین کمان کاربرد دارد و هم چنین چاپ آثار موسسه توسط ناشرین علاقمند قدم در این راه بگذارید و به اعتلای این اندیشه مدد برسانید.

اهداف مرکز روزانه رنگین کمان سپید

 اهداف مرکز روزانه رنگین کمان سپید :

1-   توسعه ارتباط میان نسلها

2- آشنا کردن افراد با نیازهای روحی و روانی و جسمی در مرحله میانسالی و سالمندی و تغییر نگرش نسبت به این مرحله از زندگی

3-   ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش سالمندان

4-   فراهم آوردن محیطی مناسب و شاد

5- فعال کردن و سهیم نمودن سالمندان در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها و ایجاد روحیه مثبت و فعال علیه تفکر بازنشستگی و از کار افتادگی

6-   فراهم آوردن محیطی برای سالمندان جهت تخلیه روحی و روانی و نیز تقویت جسمی

7- فراهم آوردن محیطی مناسب جهت بروز توانمندی ها و تجربیات هر گروه سنی و عرضه آثار فرهنگی علمی و هنری آنها

8-   ترویج کتاب و کتاب خوانی

1 ,
 
 

   آدرس: صفهان - جاده آبشار سوم - بلوار اشکاوند - بعد از پل راه آهن - ابتدای چریان - کوچه شهید جمشیدی ( یخچال) - پلاک 898

تلفن : 38583449- 031

موبایل مرکز : 09036005996

تلگرام :https://t.me/mahdesalmand

اینستا :https://www.instagram.com/ranginkamanesepid

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به موسسه رنگین کمان سپید می باشد.